Wanda Panfil starterem Izerskiego Weekendu Biegowego!

Lubicie niespodzianki?

Zdradzimy Wam, że w tym roku starterem podczas trwania Izerskiego Weekendu Biegowego będzie jedna z najlepszych zawodniczek w historii maratonu, zwana również królową lekkiej atletyki Wanda Panfil !

Najważniejszym trofeum Wandy Panfil było złoto na Mistrzostwach Świata w 1991 roku w Tokio (czas: 2:29:53). W historii lekkoatletyki to jedyna Polka ze złotem MŚ w biegach długich. Trzy razy biła rekord Polski, ostatni raz w kwietniu 1990 r. podczas maratonu w Londynie – 2:26:31. Jednak jej życiówka jest dużo lepsza – 2:24:18 w Bostonie w 1991 r., nie uznano jej za rekord Polski ze względu na nieregulaminową trasę bostońskiego biegu.
Wanda Panfil ma na koncie zwycięstwa w największych maratonach świata: w Londynie, Nowym Jorku, japońskiej Nagoi (wszystkie w 1990 r.) oraz w Bostonie w 1991 r.

Dwa razy wybierano ją w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” najlepszym sportowcem roku!
Przez jakiś czas mieszkała i trenowała w Meksyku, obecnie mistrzyni szkoli amatorów joggingu w Tomaszowie Mazowieckim, nadal biega i odnosi sukcesy sportowe!

Dziękujemy bardzo serdecznie za chęć udziału w naszym biegu, będzie nam niezmiernie miło gościć Panią 21 lipca w Szklarskiej Porębie!