Test słuchawek Jabra Elite 7

Nasz Partner, który pomaga nam w organizacji Wielka Pętla Izerska – Izerski Weekend Biegowy czyli firma Jabra postanowiła przekazać naszym zawodnikom słuchawki do testowania.

Jak wypadły testy, przeczytajcie sami:

Mam przyjemność trenować w klubie TSRegle Szklarska Poręba. Obecnie przygotowuję się do maratonu, co oznacza że oprócz krótszych intensywnych treningów, sporo czasu spędzam na długich objętościowo jednostkach treningowych. Ten czas często lubię umilić sobie ulubioną muzyką. Dla państwa miałam przyjemność przetestować słuchawki Jabra Elite 4 Active od naszego Partnera firmy Jabra. Urządzenie to stało się dla mnie strzałem w dziesiątkę.

Słuchawki są małe, lekkie i zapakowane w poręczne etui z magnetycznym zapięciem. Sama klapka i zawias są bardzo solidnie wykonane. Na przodzie etui mamy diodę poziomu naładowania baterii, na odwrocie zaś znajdziemy łącze USB. Etui wraz ze słuchawkami waży 47 g. Z kolei pojedyncza słuchawka zaledwie 5 gramów. Ten niewielki rodzaj słuchawki sprawia, że nie wystają z uszu a tym samym nie zahaczają i nie powodują dyskomfortu przy noszeniu czapki czy okularów. Poza tym słuchawki posiadają również zestaw silikonowych nakładek przez co można je łatwo dopasować do małżowiny usznej. Dzięki temu słuchawki naprawdę pewnie utrzymują się w uszach a mnie nie rozprasza pilnowanie sprzętu podczas treningu. To co mnie zaskoczyło w tych słuchawkach, to prostota ich obsługi. Każda słuchawka wyposażona została w jeden przycisk na kopułce. Wystarczy zapamiętać parę kombinacji, co szybko wchodzi w nawyk, by bez problemu sterować słuchawkami: można pogłaśniać i przyciszać muzykę, odbierać i odrzucać połączenia, wyciszać dźwięki otoczenia (technologia aktywnej redukcji hałasu ANC) czy też wpuszczać je w razie potrzeby (technologia Hear Though – z czego często korzystam) i wywołać asystenta głosowego. Pomimo, że słuchawki są małe oferują dużą moc. Ich naładowanie wystarcza na słuchanie muzyki do 7. Etui wydłuża ten czas do 28 godzin. A nawet jak się rozładuje posiadają funkcję szybkiego ładowania, dzięki której w 10 minut ładowania zyskujemy kolejną godzinę działania słuchawek. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest możliwość korzystania ze słuchawek w trybie Mono. To pozwala mi na słuchanie muzyki i jednoczesny kontakt z otoczeniem przy użyciu jednej słuchawki.

Wszystkie jednostki treningowe wykonuje w terenie i w każdych warunkach pogodowych. To co było dla mnie ważne to wodoodporność słuchawek. Jabra Elite 4 Active wyposażone są w system IP57, co oznacza niemal 100% wodoszczelność i pyłoszczelność do 15 cm. Tą funkcję sprawdziłam wielokrotnie. Słuchawki zarówno podczas ulewnego deszczu jak i pod prysznicem działały bez awaryjnie. Słuchawki posiadają również system ANC, co oznacza aktywne wyciszenie hałasów. I stwierdzam, że to jest mega zaleta tego produktu. Mogę jednym przyciskiem odciąć się od świata zewnętrznego i oddać treningowi oraz słuchaniu muzyki Jabra Elite 4 Active umożliwia również odbieranie połączeń telefonicznych. Z tej funkcji również korzystałam i nie mam zastrzeżeń. Rozmówcę słychać wyraźnie. Słuchawki mają wbudowane mikrofony pokryte specjalną siateczką, która chroni przed odgłosami wiatru i szumami dochodzącymi z otoczenia. Jeżeli chodzi o brzmienie muzyki to dla mnie jakość jest świetna, zwłaszcza przy słuchaniu żywiołowy kawałków. Słuchawką dedykowana jest aplikacja Sound + dzięki której możemy sterować słuchawkami. Aplikacja jest bardzo prosta i czytelna. Ma wiele funkcji, które jeszcze odkrywam. Za jej pomocą można ustawiać tony zgodnie ze swoimi preferencjami muzycznymi, można uzyskać informacje o stanie naładowania słuchawek oraz etui, możemy równie zarządzać ANC i Hear Though. Możemy również użyć funkcji, znajdź moje słuchawki jeżeli je zgubimy. Ja w tym modelu nie znalazłam żadnych wad. Są to słuchawki idealne dla ludzi aktywnych. Są ultralekkie, wygodne, doskonale zagnieżdżają się w uchu, nie uwierają, nie dają uczucia zakleszczenia, uwierania czy swędzenia po wielu godzinach użytkowania. Możemy się w nich śmiać, rozmawiać, skakać i to nie powoduje, że słuchawki się luzują w uchu czy wypadają. Cieszę się, że miałam że mogłam testować takiej jakości sprzęt i jednocześnie odnalazłam dla siebie idealny model słuchawek.

Szczerze polecam Agnieszka.