Test słuchawek Jabra Elite 7

Dziś kolejna recenzja słuchawek Jabra Elite 7 Active , tym razem Krystian przekazuje swoją opinie 😀

Nasz klub, dzięki współpracy z firmą JABRA , otrzymał słuchawki Jabra Elite 7 Active i Elite 4 Active do testowania. Miałem przyjemność testować model Elite 7 Active w różnych warunkach atmosferycznych, podczas deszczu i w upałach w trakcie przygotowań do jesiennego półmaratonu. Słuchawki otrzymujemy w bardzo eleganckim opakowaniu, w środku znajdujemy etui ze słuchawkami oraz dodatkowe gumowe nakładki w rozmiarze s i l oraz kabel do ładowania. Etui nie tylko służy do przechowywania słuchawek, możemy także je w nim ładować.

Jeśli zaczynacie swoją przygodę z Jabrą, polecam ściągnąć na swój smartfon aplikację SOUND +, dzięki której możecie skonfigurować słuchawki według własnych potrzeb. Między innymi można dopasować poziom redukcji hałasu do własnych preferencji, czy też skorzystać z funkcji MyFit, która sprawdza dopasowanie każdej słuchawki, aby ustalić jej najlepsze położenie w uchu . Ja testowałem urządzenie podczas szybkich treningów jak i długich wybiegań.

Słuchawki zawsze dobrze trzymały się w uszach, bez względu na to czy był duży upał, czy padał rzęsisty deszcz. Aplikacja działa z Androidem oraz z iPhonem. Z telefonem urządzenie łączy się dzięki Bluetooth 5.2, które gwarantuje połączenie do 10 metrów. Specjalna siateczka SAATI Acoustex pokrywa cztery wbudowane mikrofony dzięki czemu zapewnia bardzo czysty dźwięk, pozbawiony szumów otoczenia np. wiatru. W pełni naładowane słuchawki działają przez 8 godzin. Spokojnie wystarczy to nawet na bardzo długi trening. Po krótkim opisie specyfikacji technicznej, przechodzimy do sedna. Przy pierwszym kontakcie ze słuchawkami, zaskakuje ich niska waga: 5.5 gram każda oraz przyjemny materiał z którego zostały wykonane.

Słuchawki bardzo dobrze trzymają się w uchu, pomimo braku jakichkolwiek „haków” czy „skrzydełek”, to między innymi zasługa wspomnianej wcześniej technologii ShakeGrip. Dzięki temu ćwiczenie w czapce, opasce czy w okularach, nie stanowi żadnego problemu. Kolejną przydatną funkcją dla biegaczy jest technologia HearThrough. Za pomocą przycisku wbudowane mikrofony przekazują nam dźwięki z otoczenia. Podczas treningów bardzo dużo biegam po poboczach dróg publicznych i ta funkcja bardzo dobrze się sprawdza w takich warunkach. Mogę śmiało polecić słuchawki każdemu, kto aktywnie spędza czas wolny. Jabra Elite 7 Active stały się towarzyszem każdych moich treningów.