Jabra Partnerem Technologicznym Izerskiego Weekendu Biegowego

Wielkie święto biegania w tym roku po raz dziesiąty zawita do Szklarskiej Poręby. Jubileuszowa 10. edycja Izerskiego Weekendu Biegowego 2022 odbędzie się już 30 lipca. Jabra po raz kolejny została Partnerem Technologicznym całej imprezy oraz Partnerem Tytularnym biegu na dystansie półmaratońskim. Jabra Wielka Pętla Izerska startuje o 9:00. Jak co roku na zwycięzców czekają w nagrodę sportowe słuchawki true wireless od Jabra.

Izerski Weekend Biegowy przyciąga miłośników biegania w górach już 10 lat. Cieszy się on dużym zainteresowaniem, ponieważ łączy biegi długodystansowe dla bardziej zaawansowanych biegaczy z krótkodystansowymi, do tego organizowane są też biegi dla dzieci. Trasy wszystkich biegów poprowadzone są malowniczymi szlakami Gór Izerskich. Zawodnicy mogą się zmierzyć z dystansami – maratonu z górką (48 km), półmaratonu, czyli trasy o długości około 21 km (Jabra Wielka Pętla Izerska), biegu na 10 km i 5 km.

Jabra od początku wspiera biegaczy jako partner technologiczny biegu, a jej sportowe słuchawki pomagają przygotować się do startu. W tym roku także można wygrać atrakcyjne nagrody w tym sportowe słuchawki bezprzewodowe z serii Elite, które są odporne na pot, odporne na najbardziej intensywny trening. Brak kabli to brak problemów z ich rozplątywaniem. To idealny partner niezależnie od tego czy biegamy w mieście, podczas deszczu, po malowniczych piaszczystych drogach, czy jeździmy rowerem wysoko w górach, bądź też po prostu ćwiczymy na siłowni. Te prawdziwie bezprzewodowe wkładki douszne są zawsze gotowe, gdy chcemy trenować.

Sportowe słuchawki Elite 7 Active z technologią Jabra ShakeGrip™

Jabra Elite 7 Active zaprojektowano z myślą o osobach uprawiających sport i prowadzących aktywny tryb życia. Zaawansowana inżyniera dźwięku w połączeniu z innowacyjną powłoką ShakeGrip™ gwarantują dużą swobodę podczas biegowych treningów czy ćwiczeń na siłowni, dzięki idealnemu dopasowaniu i motywującym dźwiękom ulubionej muzyki. Budowa tych wkładek dousznych została opracowana tak, by trzymały się w uchu podczas najbardziej intensywnego wysiłku.

ShakeGrip™ stanowi innowacyjny materiał, który jest niewiarygodnie miękki w dotyku, a jednocześnie gwarantuje dużą przyczepność. Stworzony został ze specjalnej odmiany płynnej gumy silikonowej, która pewnie utrzymuje słuchawki w uszach bez konieczności używania skrzydełek niezależnie od tego, czy chodzimy, biegamy, czy ćwiczymy.

Z myślą o treningu na świeżym powietrzu słuchawki Elite 7 Active zostały wyposażone w regulowaną aktywną redukcję hałasu (ANC). Pozwala ona na dostosowanie poziomu redukcji hałasu do własnych preferencji za pomocą aplikacji Jabra Sound+, aby blokować dźwięki z zewnątrz i koncentrować się na treningu w takt ulubionej muzyki. Elite 7 Active oferuje wyjątkową czystość dźwięku. Cztery starannie umiejscowione wewnętrzne i zewnętrzne mikrofony, pokryte drobną siateczką SAATI Acoustex® dla ochrony przed odgłosami wiatru, zapewniają wyraźne połączenia. Dwa dodatkowe mikrofony służą do personalizacji i regulowania funkcji ANC.

Te wszechstronne słuchawki douszne oferują technologię 6 mikrofonów, tryb mono, certyfikat odporności na kurz i pot IP57 i 2-letnią gwarancję. Działają do 8h na jednym ładowaniu i do 30 h korzystając z ładowania w etui. Funkcja szybkiego ładowania zapewni w zaledwie 5 minut energię na 1 godzinę działania . Użytkownicy docenią też funkcję Multipoint umożliwiającą łączenie się z dwoma urządzeniami jednocześnie przez Bluetooth. Ułatwia ona oglądanie filmów lub słuchania muzyki na jednym urządzeniu i szybkie odbieranie ważnego połączenia na innym urządzeniu, bez konieczności szukania sposobu na ponowne podłączanie słuchawek. Gdy biegamy lub jeźdźmy rowerem w mieście, dzięki funkcji HearThrough (tryb podsłuchiwania) za jednym dotknięciem przycisku możemy usłyszeć co dzieje się wokół nas, bez konieczności wyjmowania słuchawki z ucha. HearThrough wykorzystuje wbudowane mikrofony do wychwytywania dźwięków otoczenia i odtwarza je w słuchawkach, więc nie musimy całkowicie odcinać się od świata. Nawet wtedy, gdy słuchamy muzyki. To idealna opcja, gdy musimy być świadomi ruchu ulicznego i nie chcemy stracić kontaktu ze światem zewnętrznym.

Regulowana funkcja ANC nie jest jedynym narzędziem do personalizacji słuchawek Elite 7 Active — aplikacja Jabra Sound+ ma też dwie inne ciekawe funkcje: MyFit i MyControls. MyFit sprawdza dopasowanie każdej słuchawki dousznej, aby ustalić jej najlepsze położenie w uchu. MyControls umożliwia zmianę konfiguracji standardowych funkcji przypisanych do poszczególnych przycisków słuchawek dousznych. Dzięki temu przyciski mogą służyć do wykonywania innych zadań. Słuchawki dostępne są z wbudowaną Alexą oraz współpracują z Siri oraz Asystentem Google (wyłącznie z systemem Android), dzięki temu nawet podczas biegu możemy łatwo skorzystać z pomocy asystenta głosowego.

Elite 7 Active dostępne są w trzech kolorach: efektownym miętowym (Mint) oraz w dwóch bardziej klasycznych wersjach – czarnej (Black) oraz ciemnoniebieskiej (Navy).

Dla tych, którzy wolą spokojniejsze podejście do treningu: Jabra Elite 4 Active

Słuchawki Elite 4 Active nadają się doskonale do mniej intensywnych ćwiczeń, takich jak joga, biegi czy lekki jogging. Aktywna redukcja hałasu (ANC) umożliwia blokowanie rozpraszających uwagę dźwięków otoczenia za pomocą jednego dotknięcia przycisku. Dzięki temu możemy w pełni skupić się na treningu zarówno na ulicy, jak i w klubie fitness. Elite 4 Active umożliwiają dostosowanie dźwięku podkładu muzycznego do ćwiczeń. W aplikacji Jabra Sound+ za pomocą korektora dźwięku możemy ustawić go zgodnie z własnymi preferencjami. Unikalną cechą słuchawek w tej kategorii cenowej, wyróżniającą Elite 4 Active, jest wbudowana Alexa oraz funkcja Spotify Tap do wygodnego odtwarzania muzyki oraz Google Fast Pair. Ta ostatnia ułatwia natychmiastowe parowanie słuchawek z urządzeniem z Androidem bezpośrednio po ich włączeniu. Spotify Tap umożliwia natomiast szybszy dostęp do muzyki bez potrzeby sterowania nią z telefonu.

Te słuchawki douszne zadziwiają też wytrzymałością. Oferują bezpieczne dopasowanie i stopień ochrony przed działaniem wody i potu IP57. Dlatego nawet gdy się spocimy lub złapie nas deszcz podczas biegu, wilgoć nie zaszkodzi Elite 4 Active. Podczas treningu dobrze jest mieć świadomość zbliżających się pojazdów i rowerów, dlatego Elite 4 Active wyposażone są także w technologię HearThrough (podsłuchiwania). Użytkownicy tych słuchawek mogą prowadzić wyjątkowo wyraźne rozmowy dzięki technologii 4 mikrofonów i dodatkowej specjalnej siateczkowej osłonie chroniącej przed wiatrem. Ergonomiczna konstrukcja bez skrzydełek ułatwia wygodne dopasowanie do ucha w każdej sytuacji. Słuchawki gwarantują do 7 godzin nieprzerwanego odtwarzania, a wraz z etui ładującym zyskujemy nawet do 28h pracy, a dzięki funkcji szybkiego ładowania tylko w 10 minut zyskujemy dodatkową godzinę działania.  

Elite 4 Active dostępne są w trzech kolorach: czarnym (Black), miętowym (Mint) i ciemnoniebieskim (Navy).

Więcej informacji na www.jabra.pl